MAT Pİ okullarımız 2020-2021 eğitim ve ögretim yılında PANDEMİ süreci devam ettiği takdirde ayrıntılı bir önlem modeli uygulayacaktır.

 • Prof. Dr Şahin KAVUNCUBAŞI makaleleri ve yöntemleri ile 2020 – 2021 Eğitim-Öğretim dönemi boyunca MAT Pİ ailesi olan personel, öğretmen, öğrencilerimiz ve velilerimiz için gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

MAT Pİ okulları butik bir okul olma özelliğine sahiptir ve sınıflarımız 12 ile 14 kişi kapasitesindedir.

Okulumuzda yıl boyunca:

 • Saat 20.00 – 23.00 arası okul içindeki her türlü araç gereç, temas edilme ihtimali olan bütün yüzeyler temizlik ürünü içeren solüsyonlar ile temizlenecek, gerekli hallerde 1/100 oranında sulandırılmış çamaşır suyu kullanilarak bakteri ve virüslerden  arındırılacaktır.
 • Saat 24.00 – 05.00 arası okul içinin her yeri FAR-UVC korumalı ve filtre (insan sağlığına zararlı olmayacak şekilde) ışınları kullanılarak insansız ortamda  dezenfekte edilerek, her metrekaredeki olası virüsler yok edilerek tamamen virüssüz bir ortam sağlanacak ve okulumuz 06.00 -07.00 saatleri arasında havalandırılacaktır. (DSÖ nün önerisi 20  dakikadır.)
 • Saat 08.00 – 09.00 arası okulumuza öğrencilerimiz sosyal mesafeyi koruyarak, maskeli ve ateşi ölçülerek alınacaktır.

 

 1. Öğrencilerimizin çantaları ve taşıdıkları eşyaları bir poşete konup özel olarak hazırladığımız ve bir sağlık uzmanının başında olduğu dezenfekte odasına götürülecek ve burada DSÖ ve Sağlık Bakanlığımızın önerdigi, kesinlikle sağlığa zararlı olmayan dezenfektanlarla temizlenecektir.
 2. Ögrencilerimiz girişte (KESİNLİKLE ORGANİK ) dezenfekte buhar perdesinden geçirilerek üzerindeki olası covid-19 virüslerinden temizlenecektir. (Mat Pi koleji dünyanın her yerine ithalat-ihracat yapan bir PINAR KİMYA kuruluşu olup, bütün bu malzemelerin anlaşmasını yapmıştır.)
 3. Öğrencilerimiz ellerini dezenfekte ederek sınıfa girebileceklerdir.

 

Not: Öğretmenlerimiz ve çalışanlarımıza da aynı kurallar uygulanacak olup velilerimiz okul içine alınmayacaktır.

 • Saat 09.00 – 12.35 arası her teneffüs arası tuvaletler, korkuluklar, koridor zeminleri, beden eğitimi ,lab. araç ve gereçleri vs. dezenfekte edilecek ve havalandırılacaktır. Bu nedenle laboratuvar ve etkinlik sınıflarımız  bir saat dolu bir saat boş olacaktır.
 • Tuvaletleri aynı anda en fazla iki kişi kullanabilecek ve derse her girişte el yıkama ya da elleri dezenfekte etmek zorunlu olacaktır.
 • Beden eğitimi salonumuz kullanılmayacak, dersler açık havada yapılacaktır.
 • 12.35-13.25 yemek ve dinlenme molası:
 1. Yemekten önce ve yemekten sonra masalar, sandalyeler dezenfekte edilecektir.
 2. Çatal, kaşık, bıçak tek kullanımlık olacaktır.
 3. Masa üzerinde tuzluk, biberlik vs. bulunmayacaktır.
 4. Tabldotlar tek kullanımlık olacaktır.
 5. Yemek şirketine, yemek yapımında eldiven kullanma zorunluluğu getirilecektir.
 6. Yemekhanede sosyal mesafe kuralları uygulanacaktır.

Öğrencilermiz denetimli olarak küçük yaştan başlayarak okula girişteki hijyen kurallarının AYNISINI uygulayıp maskesi ile birlikte okuldan çıkacaktır.

Her pazar günü okulumuz, en ince ayrıntısına kadar steril hale getirilecektir.