HACK DERSLERİ GELİŞİM PROGRAMI – BEYAZ ŞAPKALI HACKER CEH

(CERTİFİED ETHİCAL HACKER)

Beyaz şapkalı hacker, donanım, yazılım veya ağlardaki güvenlik açıklarını belirlemek için teknik becerilerini kullanan bir kişidir. Ancak, siyah şapka bilgisayar korsanlarının aksine, beyaz şapkalı hackerlar hukukun üstünlüğüne saygı gösterirler.

Beyaz şapkalı hackerlar, yasal olarak izin verildiğinde sadece güvenlik açıkları tespit eder ya da açıkları bulurlar. Beyaz şapkalar, açık kaynaklı yazılımın yanı sıra sahip oldukları yazılım veya sistemlerle ilgili araştırma yapabilirler.

Siyah veya gri şapkalı hackerların aksine, beyaz şapkalar buldukları tüm güvenlik açıklarını tespit eder, hataları düzeltmekten sorumlu olan şirkete veya ilgili birime bildirir. Böylece sorunlar kötü niyetli hackerlar tarafından farkedilmeden önce düzeltilebilir.

Günümüzde gelişen teknolojiye paralel olarak sanal ortamda güvenlik tehlikesi de baş göstermektedir. Bilinçsiz kullanılan teknoloji korunmasız olarak bir çok maduriyet yaşatmaktadır. Ülke genelinde herkes, her yerde teknolojiyle buluşmuş durumda. Mat Pi Kurumları olarak, bizim yapmamız gereken öğrencilerin bunu bilinçli, bilgili ve güvenli kullanmalarını sağlamaktır. Öğrencilerimize bu tehlikeli ortamda kendini savunmasını hatta gerekli durumda teknolojik saldırı yapmasını öğretmek zorundayız.

Beyaz şapkalı hacker saldırganların kullandığı saldırı teknik ve yöntemlerini bilmekle kalmayıp bu saldırılara karşı nasıl önlem alınabileceğini, saldırılardan nasıl korunabileceğini, bir saldırı sırasında neler yapılması gerektiğini ve gerektiğinde ÇOK DAHA ETKİN SALDIRACAĞINI bilmek zorundadır.
Dünyada bir çok devlet kendi bünyesinde bu eğitimleri desteklemektedir. Türkiye ‘ de bu devletlerden biridir.

Beyaz Şapkalı Hacker, hedef sistemlerdeki zayıf ve zayıf yönleri nasıl araştıracağını anlayan ve bilen ve kötü niyetli bir korsanla aynı bilgi ve araçları kullanan, ancak hedef sistemin güvenliğini değerlendirmek için yasal ve meşru bir şekilde çalışan yetenekli bir profesyoneldir.

Öğrencilerimize her seferinde başarılı olmanın yollarını öğreteceğiz! Keşfetmek, Erişim Kazanma, Sınıflandırma, Erişim Bakımı ve izlerinizi gizlemek gibi teknikleri öğrencimize kazandırmayı hedefliyoruz.

Mat Pi Kolejinde, beyaz şapkalı hacker gelişim programında işlenecek olan konular şunlardır;
Hacklemeye Giriş, Sistemin Temelleri , Şifreleme Tarama Sıralama , Foot Printing , Şifre Hackleme , Zararlı Yazılım , Sosyal Mühendislik , Servis Dışı Bırakma , Dinleyici Oturum Ele Geçirme , Web Sunucuları , WI-FI ve Bluetooth Hackleme , Mobil Cihaz Güvenliği , Evasion ve Bulut Teknolojileri ve Güvenliği

MAT-PI HACK KULÜBÜ’ne katılmak için Lütfen Ön Başvuru Formunu Doldurunuz…