ÖN KAYIT

 Çocuk yeşerecek bir fidandır…

Bizler biliyoruz ki her çocuk, yeşermeye hazır ve yarınlarımızın koca çınarları olacak birer fidandır. Eğitim ve öğretim anlayışımızı “ π ” uygulamalarımızla bütünleştirerek bu temel üzerine kuruyor, standartların üzerinde uygulanacak programlarımızı eğitim hayatının provası niteliğindeki anaokulumuzda siz velilerimizle birlikte çocuklarımıza sunuyoruz.

 • En değerli varlığınız olan çocuklarınızın geleceği, ekonomik durumu ve sosyal statüsü ne olursa olsun bütün anne ve babaların ortak kaygısıdır. Çocuklarımız her şeyimizdir. Ne kadar kendimizi düşünsek de kabul edelim ki onlar için yaşarız. Ülkemizde hızla zincirleşen Mat Pi Eğitim Kurumları ilk defa dünya standartlarının çok üzerinde Pi Anaokulu Projesi”ni hayata geçirecektir.

 • Amacımız çocuklarımızdaki bilişsel fiziksel, duygusal, sosyal, ahlaki, sanatsal gelişimlerini desteklemek ve geliştirmektir.

 • Güvenlikten ödün vermeden çocuklarımıza ev ortamı ve aile sıcaklığı yaşatmak en büyük önceliğimizdir.

 

 

TÜRKİYE DE İLK DEFA MAT Pİ ANAOKULU

24 SAAT HİZMET VEREN ÇOCUK KONUKEVİ AÇIYOR.

Çocuk Konuk Evi

 • Okulumuzda Türkiye”de ilk defa çocuk konukevi uygulamasını hayata geçirecektir. anne ve babaların haklı olarak 0- 6 yaş arasında sosyal yaşantısı olmamaktadır. Çocukları beş yaşına gelene kadar birlikte sinemaya giden anne baba sayısı çok azdır. Anne ve baba kendilerini çocuklarına adamakta, bu sefer de anne baba arasında sorunlar çıkmakta, bu da çocuklara yansımakta ve bu döngü böylece sürüp gitmektedir. Olabilecek önemli durumlarda anne baba çocuklarını anneannesine, babaannesine, bakıcısına ya da çok güvendikleri yakın akrabalarına bırakmaktadır.

 • Okulumuz çocuklarımızı en güvenli, en eğlenceli, en rahat koşullarda gerekirse 24 saat konuk edecektir.Anne babanın gözü arkada kalmayacaktır. Anne baba her an çocukları ile iletişim kuracaktır. Bunun için Pi preschoolun koşulu bir gün önceden okul idaresine haber verilmesidir.Okulumuz Türkiye”de 24 saat açık olan tek okuldur. açık olan tek okuldur.

 •  Okulumuz tüm Eryamanda ki ve çevresindeki anne ve babalarımıza Türkiye de ilk defa kurumsal bir hizmet verecektir. Haftasonları ve haftaiçi 18.00 dan sonra anne ve babalarımız bir gün önceden saat aralığını bildirmek şartı ile çocuklarını kurumumuza teslim edebilirler. Bu süreç içinde çocuklarımız eğlenceli ve emniyetli zaman geçirecektir. Çocuklarımızı teslim aldığımızdan itibaren anne ve babalarımız her an güvenlik kameralarımızdan canlı olarak izleme olanağına sahiptir. ( Bu hizmetimiz ücrete tabidir.)

SERBEST OYUNLAR

 • Oyun insan hayatının her evresinde var olan bir etkinliktir. Oyun çocuğun yaşadığı dünyayı tanıması, mutluluklarını, düşmanlıklarını, sevgilerini, kıskançlıklarını, iç çatışmalarını, hayallerini, düşüncelerini ifade edeceği en uygun ve en doğal dildir.

 • Günümüzde çocuklarımızın diledikleri gibi oyun oynayabilecekleri ne bir ortam ne de zamanları vardır. Mat Pi Koleji eğitim felsefesi tamamen bilimsel ve pedagojik temellere dayanır.  Serbest oyun bize göre en önemli yapıtaşıdır. Matematik, dil eğitimi ve diğerleri bu yaşlarda ikinci planda olması gerekendir.

 • Günümüzde anne babalar, çocuklarının oyun oynamasının önemini yeterli decerede bilmemektedir. Serbest oyun demek çocukların avmler içerisinde havasız ve hijyenik olmayan ortamlarda vakit geçirmesi veya cep telefonu, tablet gibi zararlı uyaranlarla  bağımlı hale gelmesi demek değildir. Aksine bu bağımlılıktan kurtaran bir olgudur.

 • Çocuklarımıza erken yaşlarda bilinçsizce verilen ödevler ve dersler pedagojik anlamda ters etki yaratabilir ve onlarda gereksiz kaygı yüklenmesine sebep olur. Dünyada yapılan bilimsel araştırmalar, hayatlarında başarılı olmayı gerçekleştirmiş insanların tamamının eksiksiz olarak ergenliğe kadar zamanının çoğunu oyun oynamakla geçirdiğini gösterir.

 • Mat Pi Koleji anaokulu felsefemiz olarak, çocuklarımızı gereksiz ders ve ödevlerle boğmak değil, onların içten gelen enerjilerini serbest oyunlar ile hayalgüçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilmesine imkan vermektir.

 • Çocuklarımızın gelişiminde, olgunlaşmasında ve sosyal ilişkilerinin şekillenmesinde en temel etken oyundur.

 • Oyun çocuklarımızı yaşama hazırlar. Örneğin; bilimsel araştırmalar bebeklerle oynayan kız çocuklarının büyüdüğü zaman daha iyi anne olduğunu ispatlar.

 • Çocuklar oyun oynarken rahatlar, hakkını savunmayı öğrenir. Yapılan bilimsel araştırmalara göre oyun oynama esnasında çocukların zihinsel faaliyetleri çok üst seviyelre çıkmakta ve beyin sadece oyunla ilgilendiği için öğrenme en üst düzeyde olmaktadır.

 • Serbest oyun çocuklarımızın odaklanma süresini uzatır. Odaklanma ve dikkat toplama, başta akademik hayatında dersi dinlemeyle başlar ileriki yaşlarda sosyal ilişkilerinde ve akademik kariyerinde fayda sağlar.

 • Oyun oynarken çocuk hiç kimseden öğrenemeyeceği bilgileri kendi deneyimleriyle öğrenir. Kendi öğrendiği bilgiler hayatı boyunca kalıcı olur.

 • Çocuklar önce kendi başlarına oyun oynamayı tercih ederler. Bu, çocuğumuzun bireysel gelişimdeki en önemli basamaktır.

 • Oyun, çocuğumuzun en güçlü dürtülerinden biri olan saldırganlık dürtüsünün boşalmasını sağlayıp gerilimden kurtarır.

 • Çocuklar gerçek yaşamda gerçekleştiremediği bir eylemi, oyun ortamında gerçekleştirir, oyun kurar. Çocuğun oyun kurması demek bir proje oluşturması demektir. Hayal gücünü yönlendirerek bu oyunu geliştirir ve sonuca bağlar. Çocuğun yaptığı bu eylem, o yaşta çocuğa verilecek bütün derslerden çok çok daha önemlidir. Çünkü dersler ve öğretilen bilgiler sonuçta bir yönlendirmedir, diğeri ise çocuğun kendisinin oluşturduğu, kendisinin yönlendirdiği bir çalışmadır bir projedir.

EĞİTSEL OYUNLAR

 • Günümüzde hayal gücünü kısıtlayan teknolojik oyuncaklar ve diğer çevresel etkenler çocuklarımızı hareketsizliğe ve tembelliğe sevk etmektedir. Bu sebeple çocuklarımızın gelişimi sağlıklı olmamakta ve çağımızın en büyük sorunlarından biri olan obeziteye yol açmaktadır.

 •  Bu nedenle harekete ve zekaya dayalı eğitsel oyunların önemi daha da artmaktadır.

 • Mat Pi Koleji; İlkokulu  ve Anaokulu”nun hedeflerinden bir tanesi de araştıran, neden-sonuç ilişkisi kurabilen, sorgulayan, bilimsel şüpheci çocuklar yetiştirmektir. Kullandığı aletlerin çok basitte olsa çalışma sistemini bilen, ağaç aşısı yapan, kendi ektiği bitkinin gelişimini inceleyen, evindeki kalorifer sisteminin nasıl çalıştığını bilen kısacası araştıran bir çocuk yetiştirilecektir.

 • Eğitsel oyunlar çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel yeteneklerini geliştiren öğrenirken eğlendiren, yaşantılarını zevkli hale getiren etkinliklerdir.

 • Eğitsel oyunlar çocuklarımızın dikkatini geliştirip problem çözme becerisi kazandırır.

 • Eğitsel oyunlar çocuklarımızın ince motor becerilerini geliştirip koordinasyonunu arttırır. Mücadele ruhu, sevgi ve saygı duygularını kazandırır. Takım çalışması becerisini arttırıp birliktelik ruhunu geliştirir.

 • eğitsel
 • Çocuklar, oyun oynarken  ” ben” ve “başkası” kavramlarının farkına varıp toplum ve ahlak kurallarına uyum gösterirler.

 Matematik Analiz -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

Matematik mantığı ve matematik analiz ile eğitim ve öğretim sürecinin ilk basamağına adım atmak üzere olan çocuklarımıza önlerinde bulunan bu uzun yolda hayatın her alanında karşılarına çıkacak durumlar ve sorunların çözüm temelini oluşturacağı gerçeğinden hareketle çocuklarımızda matematiksel düşünce ve yorumlayabilme odaklı matematik altyapısını oluşturuyoruz.

* Pi eğitimin 1991 yılında kurulduğundan bu yana en bilinen özelliği matematik eğitimidir. Bilindiği gibi çocuklarda matematik mantığı doğduğu anda başlar ve inanılmaz bir hızla gelişir. Çocuk artık 3 yaşında masa üzerindeki iki üç nesneyi kavrar ve eşleştirmeye başlar. Sayı bilmesine gerek yoktur. İnsanların yanlış bildiği bir şey de şudur: Matematik sayı değildir, sayılar sadece araçtır.

* 0 – 6 yaş arası çocuklarda matematik mantığının inanılmaz geliştiği bir süreçtir. Bu süreç; ergenliğin sonunda biter. Tabi ki 20yaşından sonra da çocuklarımız çok iyi bir matematikçi olabilir. Burada MATEMATİK MANTIĞI ile matematik öğrenme karıştırılmamalıdır. Geçmişteki matematik dehalarının yaşamları araştırıldığında bunun doğruluğu görülür.(Galuis, Abel gibi) Bunun en büyük nedeni ise hayal gücüdür. Çok az bilinen bu gerçek, neden matematik mantığının küçük yaşlarda geliştiğini açıklamaktadır. Hayal gücü bu yaşlarda üst düzeydedir ve mutlaka yönlendirilmesi gerekir.

* Amerika”da yapılan bir araştırmada matematik lisans öğrencileri ve psikoloji lisans öğrencilerine kısa metrajlı (başı sonu karıştırılmış, film rasgele parçalara ayrılarak tekrar birleştirilmiş) bir film seyrettirilmiş ve filmin konusunun anlatılması istenmiştir. Çıkan sonuç şudur: Matematik lisans öğrencileri %70, psikoloji lisans öğrencileri % 25 filmin konusunu bilmiştir. Yani matematik toplama çıkarma çarpma değildir. Beyinsel bir disiplindir. (son dönemde mental aritmetik adı altında, ülkemizde çok yanlış ve zararlı bir yönlendirme vardır.Mental aritmetik dersini veren ya da savunanlar Bizce AĞIR CEZA Mahkemelerinde yargılanmalıdır.) Mental aritmetik otizmi tetikler. Yorum gücüne, hayal gücüne, mantık zincirine, kavrama yeteneğine zarar verir. Zekanın gelişimini engeller. En iyi mental aritmetikçiler otistiklerdir.


* Mat Pi preschoolda çocuklarımızın matematik mantığının geliştirilmesi için bu konunun uzmanı branş öğretmenleri tarafından daha önce denenmiş çok özel bir program uygulanacaktır. Çocuklarımızın kavrama, yorum yapma, mantık yürütme, eleştirme, sorun çözme, pes etmeme, hayal gücünü geliştirme yeteneklerinin çok kısa bir sürede nasıl geliştiği anne ve babalar tarafından görülecektir. (Pi okulları, Pi dershaneleri, Pi yayınlarının kurucusu olan ve bu konuda eğitim almış olan 30 yıllık matematik öğretmeni Aziz Erdoğan tarafından bizzat bu proje yönetilecek ve uygulanacaktır.)

 • Matematik mantığı ve matematik analiz ile eğitim ve öğretim sürecinin ilk basamağına adım atmak üzere olan çocuklarımıza önlerinde bulunan bu uzun yolda hayatın her alanında karşılarına çıkacak durumlar ve sorunların çözüm temelini oluşturacağı gerçeğinden hareketle çocuklarımızda matematiksel düşünce ve yorumlayabilme odaklı matematik altyapısını oluşturuyoruz.

 • Olayları, durumları, sorunları matematiksel olarak analiz etme bugünün dünyasında çok değerli bir yetenektir. Matematiksel mantık yürütme, matematik bilgisi ya da matematik sorusu çözme ile aynı şeyi değildir. Analik düşünme sadece aritmetik işlemler yapma veya cebir problemleri çözmekten çok daha fazlasıdır.Matematik analiz bir olaya objektif bakarak, olguların temellerine inmek sayısal, yapısal veya mantıksal olup olmadığını tespit etmek ve ardından analiz etmektir.

 • Matematik analiz dersimizde, öğrencilerimize bir sorunda toplumda ve doğada bu temel yapıları görmelerini sağlamak ve matematiği angaryadan sanatçılığına dönüştürmek hedefimizdir

 • Matematik analiz derslerimizde olayları bileşenlerine bölmek, yardımcı olacak benzer olayları tanımlamak, uygun bilgi ve becerileri tanımlamak, uygun stratejiyi seçmek, alternatif yaklaşımları düşünmek, bir model ya da bağlantı oluşturmak ve varsayımlar ya da örnekler üretmek amacımızdır.

 • Matematik Mantığı ve Matematik Analiz, hayatın vazgeçilmez gerçekliğine dayalı olarak temel matematik, matematik analiz, yazılım matematiği, geometri, oyunlar teorisi ve stratejisi derslerimiz ile “Mantıksal Çözümleme” yöntemlerini öğretmeyi hedefliyoruz. Bu sayede analitik düşünce,mantık yürütme, sezgisel öğrenme ve strateji geliştirme yaklaşımlarını perçinleyerek, ileri ki kademeler için matematiğin temellerin sağlam olarak atıyoruz.

NEDEN MATEMATİK OKULU

 • “Matematik nedir” sorusuna verilecek en doğru cevap: Hayatın Kendisidir.

 • Bilindiği üzere matematik, bir bilim değildir. Matematik, beyinsel bir disiplindir.

 • Bütün bilimlerin temelidir.

 • Matematik, sadece hesap yapmak değildir.

 • Hayatımızda inanılmaz derecede önemlidir ve farkında olmadan hergün matematiksel kavramları, matematikten öğrendiğimiz becerileri kullanırız.

 • Matematik yasaları çevremizdeki her şeyi yönetir.

 • STANFORD ÜNİVERSİTESİNDE yapılan bir araştırmada, matematiği daha iyi olan çocuklarda; karar verme, algılama, dikkat, yorumlama ve sorgulama yeteneklerinin diğerlerine göre çok daha üst düzeyde olduğu ispatlanmıştır.

 • Matematik, çocuklarımızın gerçek hayatta akıllıca seçimler yapmasını sağlar.

 • Çocuklarımızın  problem çözme ve mantıksal düşünme becerilerini geliştirir.

 • Matematik, çocuklarımızı benzersiz bir şekilde güçlü yeteneklerle donatır.

 • Çocukların yaratıcı becerilerini geliştirir.

 • Matematik, çocuklarımızın karşılaştığı sorunlara çözüm üretirken onlara psikolojik dayanıklılık kazandırır.

 • Matematik, doğanın dilidir.

 • Sürekli değişen dünyada matematik esastır. Yeni teknolojiler, çalışma biçimimizi ve yaşam tarzımızı değiştirir. Matematik, bunların nasıl ve neden işe yaradığını anlamamız için gereklidir.

 • Küresel insan bilinci ve sermayesi, yaşadığımız dünyayı değiştiriyor. Matematik, bu dünyayı algılamamızı ve sorgulamamızı sağlar.

 • Bilime göre, spor için gerekli olan güç ve dayanıklılık ne ise öğrenme ve akıl yürütme için de matematik  aynı şeydir. Matematik çocuğumuzun kendisini aşmasına olanak sağlayan biricik şeydir.

 • Matematik, analitik düşünme becerisiyle, çocuklarımızın olaylar hakkındaki doğruları araştırma ve sorgulama yeteneğini geliştirir.

 • Matematik, çocuklarımızın hem kendileri hem de başkaları için aldatılma ve manipülasyonlara karşı daha uyanık olmasını sağlar. Çünkü Matematik, çocuklarımızın gerçek verileri dikkate alarak açık ve mantıklı bir şekilde akıl yürütmesini sağlar.

 • “Çocuklarımız neden matematik öğrenmeli?”

Çünkü matematik, çocuklarımızın analitik düşünmesine ve daha iyi akıl yürütme yeteneklerine sahip bir birey olmasına yardımcı olur. Analitik düşünme çevremizdeki dünya hakkında eleştirel düşünme yeteneğini ifade eder. Akıl yürütme ise bir durum hakkında mantıklı düşünme yeteneğimizdir.

 • Matematik, çocuklarımızın sorunlar karşısında çözüm aramalarına, sorunları çözmeye ve çoğu zaman çok mantıklı olmayan bir dünyayı anlamalarına yardımcı olur.

 • Matematik, çocuklarımızın gelişen teknolojilere paralel olarak ilerlemesini sağlar.

 • Matematik gelişmezse teknoloji gelişmez. Matematik, yapay zekadan kriptolojiye kadar tüm teknolojinin varlık nedenidir.

 

Dil Eğitimi

Dil eğitimimiz, çocuklarımızın hayatı boyunca ihtiyaç duyacakları  güçlü bir altyapı kurulabilmesi üzerine yöneliktir, eğlenerek öğrenme önceliğiyle sonraki kademelere aktarabilecekleri temel kavramları anlama ve konuşma çerçevesinde veriyor, onları İngilizce ve Rusça ile tanıştırıyoruz.

 • Çocuğumuzun İngilizce konuşulan bir dünyada sosyal ilişkilerinde ve akademik alanda kesinlikle profesyonel ve akıcı bir İngilizceye ihtiyacı olacaktır.

 • Okulumuzda  görsel ve fiziksel materyaller yardımı ile sürükleyici bir dil öğrenme ortamı sağlanacaktır.

 • Amacımız, konuşulabilir bir dil eğitimi sağlamaktır.

 • Çocuklarımıza %100 İngilizce ve Rusça dil eğitimi verilmektedir.

 • Okulumuzda, derslerin tamamında konusunda uzman çocuk gelişimi öğretmeniyle birlikte ana dilli İngilizce veya Rusça olan bir dil öğretmeni bulunmaktadır. Branş dersleri olduğunda ise branş öğretmenleri ile sınıftaki öğretmen sayımız üç olmaktadır.

 • Türkiye’de ilk defa sanal sınıflar oluşturacaktır. Hafta içi akşamları ve hafta sonu SKYPE üzerinden dil eğitimi organize edilecektir. Sanal sınıflar, Skype üzerinden ana dili İngilizce veya Rusça olan, sonuç odaklı öğretmenler tarafından okul saatleri dışında yapılacaktır. Sanal sınıfta en fazla 4 çocuk olacaktır. Bu görüşmeler yurt dışı veya yurt içi ile sanal sınıflarda olacaktır. Hedefimiz çocuklarımızın en az 30 dk İngillizce ve Rusça konuşmalarıdır. Sanal sınıflar yüz yüze eğitim veren sınıfları örnek alır ve çocuklarınızın iletişim becerilerini geliştirmeye odaklanır.

 • Sınıflarımızda, İngilizce ve Rusça alt yazılı video dersleri, günlük İngilizce ve Rusça sunumlar, röportajlar, dinleme ve konuşma uygulamaları yapıp akıcı ve ritmik konuşmayı hedefliyoruz.

 • Okulumuzda bazı branş derslerimiz bir süre sonra İngilizce olarak uygulanacaktır. Örneğin beden eğitimi, görsel sanatlar gibi.

      RUSÇA

 • Türkiye’de yapılan araştırmalar göstermiştir ki İngilizceden sonra en geçerli dil Rusçadır. Rusya, aynı coğrafyada bulunmamızdan dolayı turizm, inşaat ve ticarette 2.sıradadır. Bu nedenle Rusça Türkiye’de çok geçerli bir dildir.

 • Rusça geleceğin mesleki, ticari ve teknoloji dillerinden biridir.

    YABANCI DİL DERS PROGRAMIMIZ

 • Pazartesi: Tam gün İngilizce

 • Salı: Tam gün Rusça

 • Çarşamba: Tam gün İngilizce

 • Perşembe: Tam gün Rusça

 • Cuma: Yarım gün İngilizce yarım gün Rusça

   BİLİM

     LABORATUVAR DERSLERİMİZ -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • Dünyada modern eğitim sisteminin vazgeçilmez temeli olan DİSİPLİNLER ARASI GEÇİŞ modelini laboratuvarlarımızda Türkiye’de ilk defa biz uyguluyoruz.

 • Çocuklarımızda var olan merak duygularını geliştirerek onların dünyayı keşfetmesinin önünü açıyoruz.

 • Çocuklarımızın zihinsel gelişimini kolaylaştırmak için laboratuvarlarımızda bilimsel bir ortam sağlayarak yaratıcılık ruhunu geliştiriyoruz.

 • Çocuklarımızın entellektüel, sosyal ve algısal gelişimine destek oluyoruz.

 • Çocuklarımızın yaşam becerilerini elde etme konusundaki soyut kavramları kendileriyle birlikte somutlaştırıyoruz.

 •  Bugün dünyada en ölçücü sınav olarak kabul edilen PİSA sınavlarında 72 ülke arasında ülkemiz 52. sıradadır (trinidat-tobacco ile aynı sırada). Bize göre bunun nedeni laboratuvarsız ve ezbere dayalı eğitim sistemidir.

    FİZİK laboratuvarı   -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • Bünyesinde çocuklarımızın hayal güçleri ile bilimsel temellerde beceri ve öğrenmeye dayalı yapacakları deneyler ile bilime ilgilerini arttırmayı hedefliyoruz.

 • Fizik doğanın yasalarının işleyiş sınırlamalarını inceleyen bir bilim dalıdır.

 • Fizik yaşadığımız dünyayı anlamamıza yardımcı olan, en çok saygı duyulan ve en eski akademik disiplindir.

 • Fizik biyolojiden kimyaya, tıptan mimariye akustikten ısıtmaya kadar yaşamımızın her alanında yer alır.

 • Fizik maddenin incelenmesini, uzay zaman yolu ile hareketini, atom altı parçacıklardan, kozmik bilgi ve simule gerçeklikten madde – antimadde den kuantuma, karanlık madde ve enerjiden termo dinamiğe, fizyon – fisyon dan karadelik ve genişleyen evrene kadar çevremizdeki her şeyin işlevini tanımlar.

 Laboratuvarımızdaki deneylerimizde 

 • Çocuklarımızın keşfetme ve merak duygularını geliştirmeyi hedefliyoruz. Eğer bu duygular gelişmezse ne yazık ki çocuklarımız ergenlik yaşına geldiği zaman bu duygular kaybolur.

 • Çocuklarımıza vereceğimiz en büyük hediye, yeteneklerine olan inancımızdır. Bunun içini doldurmak ise merak, keşfetme, analitik düşünme ve sorgulama gibi özelliklere çocuklarımızın sahip olmasıdır. O zaman hayat yolculuğu onları nereye götürürse götürsün, çocuklarımız başarılı olurlar.

 • Çocuğumuzun görerek ve uygulayarak yaptığı deneyler onlarda kalıcı olur ve zamanı geldiğinde ortaya çıkar.

 • Çocuklarımız sorgularlar, “neden – niçin” sorusunu sorarlar, gerçek yaşamda yaşadıkları ama fark edemedikleri fiziksel olayları mantıksal ya da sezgisel olarak fark ederler. Sayın velilerimiz, çocuklarımız sizi de sorgulayacaktır bundan emin olun.

 • Yapılacak deneylerle çocuklarımızın hayal güçlerini tetikleyip mantık zincirini geliştiriyoruz. Çocuklarımızda ki stresi azaltmak için deneylerimizi temel, basit, etkileyici ve eğlendirici hale getiriyoruz.

    KİMYA laboratuvarı  -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • Maddenin bileşenlerini, yapısını, özelliklerini , reaksiyonlarını atomik ve moleküler düzeyde inceleyen bir bilim dalıdır.

 • Koku alma, tat hissi gibi çocuklarınızın yaşadığı duygular bile kimyasal süreçlerle ortaya çıkar.

 • Kimya günümüzde son derece önemli bir rol oynamaktadır. Çünkü yaşam biçimimiz bizi endüstrinin ve teknolojinin sağladığı ürün ve hizmet tüketicileri haline getirmiştir.

 • Çocuğumuzun uyandığından itibaren yaptığı tüm faaliyetler kimya ile ilgilidir. Giysisinin yapıldığı malzemeden, diş fırçası ve macununa, kullandığı sabundan, aldığı nefesin gün içindeki içeriği ve uyuduğundaki beyin faaliyetlerine kadar her şey kimya ile ilgilidir.

 • Çocuklarımız, çevrenin ve reklamların etkisi altında anne babanın tavır koyamaması nedeni ile birçok kimyasal tehdite maruz kalmaktadır. Bunun sonucunda çocuklarımızın vücut direnci azalmakta ve obeziteden birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır.

 • Örneğin; Çiğnediği sakızdaki temel maddeler

 • 1.Serbitol: Tatlandırıcı madde   kanserojen madde

 • 2.Aspartan  kanserojen madde

 • 3.Mannitol  Her yaşta öldürücü derecede  kalp krizine neden olan madde. Çocuklarda nadiren olan kalp krizlerinin temel nedeni

 • 4.Meseye ⇒ çocuklarda nörolojik hastalıklara neden olan madde

 • Bir zamanlar, araba lastiği üreten bir firmanın tesadüfen bulduğu bir madde sonucunda tatlandırıcılarla günümüzdeki sakız icat edilmiştir. Çocuklarımızın bu alışkanlıkları kazanması mutlaka engellenmelidir.

 • Bunun için çocuklarımıza nasihat vermekten ziyade laboratuvarlarımızda görsel olarak yaptıkları deney ve çalışmalarla çocuklarımızın küçük yaşta bilinçlenmesini sağlamak temel hedeflerimizden biridir. Örneğin, bir dişin, gazlı içeceklerin içine atılıp belli bir süre bekletildiğinde o dişin eridiğini çocuğumuz gözlemlediği zaman zararlarının farkına varacaktır.

  BİYOLOJİ laboratuvar  

-TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • Biyoloji “yaşam bilimidir” .

 • Matematikle entegre olmuş biyoloji ve genetik bilimi sanal laboratuvarlarının olduğu bu çağda çocuklarımız mikroskobu tanımadan okulu bitirmektedir.

         Biyoloji laboratuvarımızda,

 • Çocuklarımız kendilerini tanır, vücutlarını keşfeder.

 • Gözle görülmeyen canlılar dünyasını keşfederler.

 • Çocuklarımız, doğadaki tek canlıların insanlar olmadığını, etraflarındaki bitkilerin ve hayvanların varlığını fark eder.

 • Çocuklarımız kendi vücutlarını tanır ve sağlığını koruması konusunda bilinç kazanır.

 • Çocuklarımızın neden – sonuç ilişkisini kavraması ve  anlaması için  doğa ile iç içe yapılan eğlenceli ve öğretici deneylerimizle, çocuklarımız yoğurt yapımından, sabun üretimine kadar birçok şeyi  bizzat kendileri görüp dokunup  günlük hayatlarıyla ilişkilendirirler.

 • Çocuklarımıza okulumuzun organik bahçesinde kendilerine ait alanlarda organik tarım yapma fırsatını sunuyoruz.

 • Her çocuğumuza ait mikroskoplarımızla onlara gözle görülmeyen canlıları keşfetme fırsatı tanıyoruz.

YAZILIM MATEMATİĞİ  -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • Yazılım Matematiği programlarımızla, çocuklarımızın okuma yazmaya ihtiyaç duyulmaksızın matematiğin temelini anlama, analiz etme ve hayal güçleri ile analitik düşünme güçlerinin arttırılmasını hedefliyoruz.

 • Yazılım için gerekli olan en basit matematik alt yapısını çeşitli araçlar ve etkinliklerle çocuklarımıza öğretiyoruz. Örneğin, koordinat sistemi, matris, fraktal, tam sayılar gibi.

 • Çocuklarımıza kodlama dillerini, algoritmik oyun ve etkinliklerle öğretiyoruz.

     YAZILIM 

 • Yazılım ve bilgisayar laboratuvarımızda her öğrencimize bir bilgisayar düşecek şekilde yazılım mühendisi ve öğretmenlerimizin denetiminde interaktif bir eğitim veriyoruz.

 • Yazılım dersimizde öğrencilerimize, yazılım altyapı algoritmaları C  ve C++ giriş eğitimleri verilecektir.

 • Çocuklarımıza verilecek program şifreleri ile okulda öğrendikleri bilgileri, ev ortamında  geliştirmelerine imkan sağlıyoruz.

    PARMAK JİMNASTİĞİ -TÜRKİYE’DE İLK DEFA (bu uygulamamız kanıtlanmış ve test edilmiştir. Bilimsel makaleler incelenebilir.)

Binlerce yıldır uygulanan bu jimnastik türü ilk defa 18. yüzyılda eğitimci N. NOVİKOV tarafından eğitime uyarlanmıştır.

 • Türkiye de ilk defa okumuzda çocuklarımıza parmak jimnastiği ( her gün 5-10  dakika ) egzersizi yaptırılacaktır.

 • Sinir uçları baş parmak ⇒ sinir sistemi ile

 • işaret parmağı ⇒ kemikler ve kas gelişi

 • Orta parmak ⇒ kalp damar sistemi

 • yüzük parmağı ⇒ gastroin testinal sistemle

 • serçe parmak ⇒ boşaltım sistemi ile ilgilidir.

 • Parmak jimnastiği çocuklarımızda ince motor becerilerini geliştirir, kan dolaşımını hızlandırır. Beyinlerini daha aktif hale getirir ve beyin fonksiyonlarını geliştirir (bu uygulamamız kanıtlanmış ve test edilmiştir. Bilimsel makaleler incelenebilir.).

 • Çocuklarımızın eklemlerinin daha sağlıklı çalışmasını sağlar.

 • Eğlenceli ve son derece yararlı bir egzersizdir. dil yeteneğini geliştirir.

 • El becerilerini geliştirir. Kasların gelişmesine ve koordineli çalışmasına yardımcı olur.

 • Çizim ve yazma becerilerini geliştirir.

 • Dikkat ve bellek fonksiyonlarına son derece faydalıdır.

 • Rahatlatıcı ve yorgunluk gidericidir.

    BESLENME

 • Yaşamımızda tükettiğimiz bir çok gıda doğal olmayıp, bünyelerinde hormon, antibiyotik, tarım ilacı, katkı maddeleri, kimyasal gübre, boya, parlatıcı, böcek ilacı ve daha bir çok zararlı maddeler içermektedir.

 • Bilindiği gibi bağışıklık sisteminin ve beyin gelişiminin en çok gerçekleştiği yaş 0 – 11 yaştır. Konvansiyonel gıdalar ile beslenen çocuklarda bağışıklık sisteminin ve beyin gelişiminin çok fazla olumsuz olarak etkilendiği bilinmektedir. Normal nörolojik gelişimin engellemesine yol açtığı düşünülmektedir. 0 – 11 yaş arasında yani büyümenin ve yağ hücrelerinin yapılanmasının en fazla olduğu dönemde çocuğun vücuduna sürekli organik olmayan maddeler girmesi halinde, antibiyotiğe dirençli bakteriler üremekte ve vücut direncine kalıcı zararlar vermekte, bunun sonucunda ileri yaşlarda kanser, kronik yorgunluk sendromu gibi hastalıklara sebep olmaktadır

  -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 Organik kahvaltı:  Çocuklarımız için organik beslenmenin önemi tartışılmaz. Gıdalarla ilgili en büyük tehlikelerden birisi, hazır gıdaların içerdiği zararlı katkı maddeleridir. Günümüzdeki gıdaların neredeyse tamamı hormonlu, GDO lu, tarım ilacı ve birtakım sentetik işlemlerden geçmiş olduğundan çocuklarımızın  sağlığına büyük tehdit oluşturduğu bilinmektedir.

 • 0 – 11 yaş arası organik olmayan gıda tüketiminin son yıllarda artan kanser, kronik akciğer hastalıkları, beyin tümörleri, hiperaktivite, otizm, egzama, hafıza kaybı, konsantrasyon eksikliği, damar hastalıkları, safra taşları, erken ergenlik, alerji, kaşıntı gibi hastalıkların temel nedeni olduğu ortaya çıkmıştır.

 • Mat Pi Koleji’nde kesinlikle sertifikalı ve üst kalitede besinler kullanılmaktadır. Bu nedenle yemekler olması gereken lezzette ve olması gereken kokudadır. Velilerimiz istediğinde kullanılan  ürünlerin sertifikalarını isteyebilir, istediği an mutfağımızda inceleme yapabilirler.

 • Organik besinler vücut direncini ve yaşam kalitesini arttırır.

 • Organik besinler daha sağlıklı, daha besleyicidir.

 • Mat Pi Kolejinde sabah kahvaltısı organiktir. Kahvaltı ürünleri titizlikle ve mümkün olduğunca araştırılarak Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden temin edilecektir.

Yaşama Hazırlık Eğitimi -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • İleriki yaşlarda anne ve babaların en büyük sorunlarından biri de çocuklarının yaşamdaki gerçeklerden uzak olmaları gerçeğidir. Kaldı ki çocukların ergenlik çağındaki sorunlarının büyük kısmının 2,5 – 6 yaştaki yapılan yanlışların neden olduğu artık bilinmektedir.

 • Anaokulumuz da çocuklarımızı bu yaşlarda oyunlarla, etkinliklerle yaşama hazırlar. Kendi diktiği çiçeği koklayan, AVM”de kaybolduğu zaman ne yapması gerektiği bilen, hakkını savunan “ben böyle düşünmüyorum” diyebilen, her istediğinin olmayacağını bilen, mücadeleci ve yılmayan çocuklar yetiştirmektir.

 • Her çocuk ayrı özelliklere sahip bir birey olduğundan bu etkinlikler ve çalışmalarda anne baba desteği alınacak, gerekirse birlikte hareket edilecektir.

Araştırma Merkezi -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • Günümüzde çocuklarımızın yorum, mantık yürütme ve araştırma özelliklerinde sıkıntılar olduğu bilinmektedir. Bunun da eğitim sistemimizdeki bazı yanlış kararlardan kaynaklandığı düşünülmektedir. Bilindiği gibi 2,5 – 6 yaştaki çocuklar herşeyi sorar sorgular. “Neden”sorusu en çok bu yaşlarda duyulur ve yanlış eğitim sisteminden dolayı bir çok çocuğumuzun bu özellikleri ileriki yaşlarda kaybolur.

 • Okulumuzun hedeflerinden bir tanesi de araştıran, neden-sonuç ilişkisini kavrayan, sorgulayan, bilimsel şüpheci çocuklar yetiştirmektir. Kullandığı aletlerin çok basitte olsa çalışma sistemini bilen, ağaç aşısı yapan, kendi ektiği bitkinin gelişimini inceleyen, evindeki kalorifer sisteminin nasıl çalıştığını bilen kısacası araştıran bir çocuk yetiştirilecektir.

Değer İnşaası

 • Temel amacımız çocuklarımızın yaşamda karşılaşabilecek durumlara uygun koşullarla karşı karşıya getirerek, onlara günlük yaşam problemlerinin üstesinden gelebilmeyi öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Bu yöntemle değer yargıları olan insana ve doğaya uyum gösteren, duyarlı, sevgi dolu, sorumluluk bilincinin var olduğu, özgüvenli, bireyleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Eski Sokak Oyunları     

 • Günümüzde çocuklarımızın sosyal yanının gelişememesinin en büyük nedenlerinden birisi teknoloji ve iletişim için kullanılan sanal ortamlardır. Daha sosyal, insanlarla bir arada yaşamayı bilen, insan ilişkileri gelişmiş bireyler yetiştirebilmek için sokak ve grup oyunları son derece önemlidir.

 • Toplulukla birlikte hareket etmeyi, saygının yanında rekabet duygusunu güçlendiren bu oyunları okulumuz olarak çocuklarımızın gelişimine önemli katkılar sağlayacağını ve şu anda unutulmaya yüz tutmuş eski sokak oyunları ile çok eğleneceklerini düşünmekteyiz. Bu nedenle oyun zamanlarında eskiden oynadığımız sokak oyunlarını belirli bir programla, güvenli bir ortam içerisinde çocuklarımızla birlikte oynayacağız. Öğrenmenin temellerinden biri de yaparak yaşayarak öğrenmedir. Çocuklarımıza öğrenme ortamı olarak hayatı sunuyoruz. Doğayla ve gerçek hayatla iç içe, her bir çocuğumuzun uygulayarak, hissederek, dokunarak, kısacası yaşayarak ve yaparak öğrenmelerini amaçlıyoruz. Çocuklar okullarda yaşayarak yaşamayı öğrenmelidirler. Yani başka bir deyişle; eğitim sadece gelecek yaşama hazırlık değil, yaşamın kendisidir. Okul o günkü hayatı aynen yansıtmalıdır.

Görme Ve Bilme

 •  Öğrenmenin temellerinden biri de yaparak yaşayarak öğrenmedir

 • Çocuklarımıza öğrenme ortamı olarak hayatı sunuyoruz. Doğayla ve gerçek hayatla iç içe, her bir çocuğumuzun uygulayarak, hissederek, dokunarak, kısacası yaşayarak ve yaparak öğrenmelerini amaçlıyoruz.

 •  Çocuklar okullarda yaşayarak yaşamayı öğrenmelidirler. Yani  başka bir deyişle; eğitim sadece gelecek yaşama hazırlık değil, yaşamın kendisidir. Okul o günkü hayatı aynen yansıtmalıdır.

 • MAYMUN ODASI -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • EBEVEYN KATILIMLI OKUL FALİYETLERİ

 • ANNE – BABA OKULU

 • VELİ KONSEYİ

 • DİKSİYON EĞİTİMİ

 • ÇOCUK CAPOEİRASI -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • HAFTASONLARI ANNE BABALAR İÇİN ÜCRETSİZ İNGİLİZCE VE RUSÇA KURSLARI -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • PERİYODİK SAĞLIK KONTROLLERİ

 • ÇOCUK GÜVENLİK MERKEZİ

 • KUKLA GÜNLERİ

 • TARIM BAHÇESİ

 • ANNE BABA SEMİNERLERİ

 • ZEKA GELİŞTİRİCİ ETKİNLİKLER

 • MASAL EVİ

 • TO BARGAİN -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • İŞBİRLİĞİNE DAYALI ÖĞRENME

 • VELİ- PSİKOLOG VE PEDAGOG TOPLANTILARI

 • PROJE TABANLI ÖĞRENME

 • ANNE BABALARA ÖZEL SABIR EĞİTİMİ -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • HİJYEN EĞİTİMİ

 • TOPLULUK KARŞISINDA KONUŞMA EĞİTİMİ -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • DUYGU DENETİMİ VE KİŞİSEL KONTROL EĞİTİMİ -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • İLKYARDIM EĞİTİMİ

 • SANAT EĞİTİMİ

 • ENTELLEKTÜEL ÇOCUK GELİŞİMİ -TÜRKİYE’DE İLK DEFA

 • AKORDİYON GÜNLERİ     -TÜRKİYE’DE İLK DEFA